Zpět
13.12.2017 / Lifestyle / Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh

Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh

Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh
Veletrh plný zajímavých vystavovatelů, známých osobností, workshopů, seminářů i doprovodného programu
Swiss handicap není pouze veletrh, ale je to místo, kde se každé dva roky potkává široká veřejnost, lidé se zdravotním postižením, jejich příbuzní, firmy, instituce nebo odborníci na sociální a zdravotní péči.  Veletrh tak sdružuje všechny tyto lidi prostřednictvím společných témat, která vytvářejí různobarevnou paletu plnou informací, zkušeností, nových technologií, produktů pro lidi se znevýhodněním. Veletrh se zaměřuje na život s duševním, intelektuálním, fyzickým nebo smyslovým postižením a s velkou citlivostí se snaží široké veřejnosti přiblížit různé aspekty života s postižením.
Tuto událost si nenechalo ujít více než 9500 návštěvníků. Akce je tak oblíbená nejen pro téma samotné, ale také pro bohatý doprovodný program. Návštěvníci se těšili široké nabídce nejrůznějších přednášek, seminářů, workshopů, debat. Oblasti, kterým se Swiss handicap nejvíce věnuje jsou: mobilita, postižení, komunikace, rehabilitace, prevence, diagnostika, volný čas, cestování, bydlení, medicína, výzkum aj.  
Více jak 150 vystavovatelů , mezi nimiž byly specializované instituce, organizace, výrobci, maloobchodníci či poskytovatelé služeb, se představilo na Swiss handicap se svými inovativními produkty, službami, nástroji i současnými trendy. A my jsme byli u toho! 

Můžeme zkonstatovat, že návštěvníci byli z Elbee vozidla nadšení. Otázky návštěvníků na Elbee vozidlo byly různorodé, ptali se jednak na technické vymoženosti vozidla, na možnosti jízdy po dálnici, ale převá:žná většina otázek byla zaměřená na elektromotor. Domníváme se, že hlavně z důvodu, že po vizuální stránce často Elbee vozidlo v lidech evokuje elektrovozidlo. Co se týká otázky ceny vozidla, návštěvníci považovali cenu vozidla za přijatelnou. Skutečně jsme se těšili velkému zájmu návštěvníků. Náš stánek byl neustále obklopen zvědavými pohledy zúčastněných například i ze strany státní sféry (úředníci, pojištovny aj.). Pojišťovny vidí v Elbee vozidle velký potenciál a označili ho za zajímavou investici.
Návštěvníci našeho stánku se také mohli zapojit do velmi zajímavé soutěže. Stačilo pouze vyplnit soutěžní přihlášku a tímto se návštěvník zapojil do slosování o pobyt pro dvě osoby ve vozíčkářském hotelu Ferienhotel Bodensee. Pokud Vás budou zajímat výsledky slosování o tento atraktivní pobyt sledujte naše stránky švýcarského facebooku. 

Jak vlastně celá akce probíhala?
Prostory veletrhu byly pro návštěvníky otevřeny v průběhu dvou dní od 9:00 do 17:00.  Každý návštěvník dostal hned při vstupu brožurku, kde byl k vidění nejen seznam všech vystavovatelů, ale byla zde také přehledná mapka, podle níž se mohli návštěvníci snadno zorientovat v prostorách výstavy a jednoduše si najít stánek, který je zrovna zajímá. V brožurce se také návštěvníci mohli dočíst o doprovodném programu, co a kde se bude konat, jaký seminář, workshop, nebo jakou známou osobnost mohou potkat. O známé osobnosti zde totiž nebyla nouze, v průběhu těchto dvou dnů zde mohli návštěvníci potkat různé celebrity z řad zpěváků, sportovců, komiků.

Velmi zajímavý byl stánek ,,pečení s dětmi ve speciální pekárně,, kde si návštěvníci mohli upéct a nazdobit cukroví ve spolupráci s malými pomocníky nebo různými celebritami. Cukroví si pak návštěvník mohl koupit s dobrým pocitem, jelikož výtěžek putuje na nadační konto. Mimo to si návštěvníci mohli vyzkoušet různé sportovní aktivity na vozíčku (basketbal, rugby, hokej aj.).

Veletrh se odehrával v malebném Švýcarském městečku Lucern, které se nachází na břehu Lucernského jezera. Toto hospodářské a kulturní městečko se pyšní mnohými historickými památkami i architektonickými skvosty. Vánoční atmosféra, která dýchala na všechny návštěvníky ještě více umocnila toto kouzlo městečka.

Doufáme, že jsme Vás inspirovali pro návštěvu příštího ročníku veletrhu Swiss handicap. My se určitě zúčastníme !

Pro více informací o celém veletrhu, navštivte internetové stránky: www.swiss-handicap.ch
Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh Účast na Swiss handicap jako oslava vstupu na švýcarský trh